Dr.sc. Gordana Hegić, mag.ing.agr. predstavila upotrebu pčelinjih proizvoda u kozmetici

Autor: Maja Volenik, 8. 12. 2017.

U srijedu, 6. prosinca 2017.g. u Industrijsko-obrtničkoj školi Virovitica održano je stručno predavanje koje je organizirano u suradnji sa Udrugom pčelara Virovitica pod nazivom Upotreba pčelinjih proizvoda u kozmetici. Predavanje je održala dr.sc. Gordana Hegić, mag.ing.agr. s Agronomskog fakulteta u Zagrebu, a ujedno i predsjednica Hrvatskog apiterapijskog društva i direktorica obrta Biorad, kojem su nazočili učenici smjera frizer i kozmetičar i njihovi profesori.

Kroz zanimljivu prezentaciju prikazala je mogućnost uporabe meda, propolisa i ostalih pčelinjih proizvoda u kozmetičke, ali i medicinske svrhe. Govorila je o pčelinjim proizvodima u prehrani i apiterapiji te na kraju naglasila da će organizam daleko uspješnije funkcionirati ako ga se svakodnevno hrani s 2-3 žlice meda, a izraziti naglasak je na SVAKODNEVNO - bilo iznutra ili izvana pomoću melema, krema, peeling-a, maski, kupki, sapuna i sl…koji sadrže pčelinje proizvode (med, pelud, propolis, vosak, matična mliječ, pčelinji otrov).

Na kraju predavanja podijelila je s profesorima i učenicima iskustva u liječenju opekotina, rana, ekcema, dekubitusa, psorijaze i atrofije kože koja su bila potkrijepljena fotografijama prije i nakon uporabe preparata na bazi pčelinjih proizvoda.

Osim iskustva u liječenju, dobili smo i jednostavnije recepte melema za usne, kremica za kožu, peelinga, maski, kupki i sapuna te kratke smjernice kako ih pripraviti.

Suradnja sa dr. Hegić će se nastaviti, tako da sljedeći put imamo u planu napraviti kratku radionicu kako bi učenici sami naučili pripraviti neke od ovih proizvoda te ih isprobati i steći vlastita iskustva uporabe preparata na bazi meda i drugih pčelinjih proizvoda.

Fotogalerija.