Marljive ruke

Mjesec ljubavi

Autor: Kristina Horvat Vargović, 17. 2. 2020. 08:06

U našoj školi sve „miriše“ na ljubav, a za to su se pobrinuli zadrugari. Marljive ruke zadrugara izradile su ukrase i instalacije na temu ljubav te ukrasile našu školu. Prema jednoj od legendi, sveti je Valentin volio ruže, mirisno cvijeće, koje je poklanjao zaručnicima da bi im  zaželio sretno bračno zajedništvo.

Iz radionica i praktikuma, povodom Valentinova, izašlo je mnoštvo radova : sapuni, kreme, buketići, srčeka, ruže i još mnogo toga što  su izradili i aranžirali naši zadrugari i predstavili 14. veljače 2020.  na izložbeno-prodajnom sajmu u holu  škole.

„ Blagdan je sv. Valentina od davnina obilježavan na dan 14. veljače, tj. dan prije poganskog blagdana plodnosti. Povezanost sv. Valentina uz pitanja ljubavi potječe iz legende o braku mlade kršćanske s rimskim legionarom, koji je iz ljubavi prema njoj također postao kršćaninom. Tijekom priprava za brak oboje su na smrt oboljeli, a svetac je njihov brak blagoslovio dok su njih dvoje umirali u samrtnom zagrljaju na bračnoj postelji.“

Kako je Valentinovo proteklo u našoj školi možete pogledati u fotogaleriji.

[više]

Učenici stolarske sekcije UZ "Marljive ruke" izrađuju kućice za napuštene pse iz Skloništa za životinje Virovitica

Autor: Kristina Horvat Vargović, 27. 1. 2020. 18:36

Izuzetno lijepa i pozitivna priča ovih se dana stvara u drvnoj radionici Industrijsko-obrtničke škole Virovitica. Naime, učenici stolarske sekcije UZ „Marljive ruke“ i njihovi voditelji Milan Lulić i Goran Horvat izrađuju drvene kućice za napuštene pse iz virovitičkog Skloništa za životinje. Marljivo mjere, režu, lijepe i spajaju vijcima i boje daske koje će biti neprocjenjiva zaštita od hladnoće napuštenim četveronošcima.

Voditelj Skloništa Zvonimir Zečević objeručke je prihvatio suradnju s našom školom kako bi svim svojim štićenicima, kojih je svakog dana sve više, osigurao privremeni “krov nad glavom”.

[više]

GODIŠNJA SKUPŠTINA UČENIČKE ZADRUGE „MARLJIVE RUKE“

Autor: Kristina Horvat Vargović, 20. 12. 2019. 20:50

U srijedu 11. prosinca, u našoj školi, održana je redovna Godišnja skupština učeničke zadruge " Marljive ruke". Skupštinu je otvorio ravnatelj škole Vladimir Reider, a zatim je slijedilo Izvješće verifikacijskog povjerenstva. Voditeljica Zadruge Kristina Horvat Vargović nazočne je izvijestila o radu Učeničke zadruge, o financijskom izvješću te o Planu i programu i Kurikuluma UZ "Marljive ruke". Sva izvješća o radu i planovi za tekuće jednogodišnje razdoblje su jednoglasno usvojena.  Voditeljica Kristina Horvat Vargović istaknula je kako je Zadruga osnovana i s punopravnim članstvom u HUUZ-u od 22.6.2018. te da Zadruga trenutno broji 101 člana, od čega je većina učenika te 25 članova iz reda nastavnika i jedan predstavnik roditelja.

Preko prezentacije, učenice Valentina Kršić i Lara Macanović prikazale su rad Zadruge od njezina osnutka do danas. U prezentaciji su bili istaknuti izleti, sajmovi, manifestacije i natjecanja na kojima su zadrugari sa svojim voditeljima sudjelovali.

Spomenule su tako sudjelovanje na 12. Miholjačkom sajmu, 11. Nacionalnoj izložbi mladih inovatora u Bakru, Međunarodnom natjecanju učenika poljoprivrednih škola u aranžiranju cvijeća u Varaždinu,  manifestaciji Jesen u gradu, 12. međunarodnoj izložbi inovacija „INVENTUM“ u Iloku,  posjetili su zagrebački Advent, 24. Međunarodnom sajmu gospodarstva, obrtništva i poljoprivrede Viroexpu 2019., Profokusa – natjecanje kozmetičara, …

Voditeljica je istaknula kako je UZ „Marljive ruke“ ove godine prvi puta sudjelovala na smotri Učeničkih zadruga Virovitičko podravske županije, koja je održana u Orahovici. I osvojila priznanje za najljepše uređen izložbeni prostor.

Ustroj Učeničke zadruge "Marljive ruke" IOŠ Virovitica

Autor: Kristina Horvat Vargović, 18. 12. 2019. 20:35

Učenička zadruga "Marljive ruke“" ima svoja upravna tijela, a to su:

- Skupština Zadruge koju čine svi članovi Zadruge

- Uprava Zadruge koju čine: -  Zadružni odbor

-  predsjednik Zadruge

• stručni voditelj Zadruge

- tajnik Zadruge

Zadružni odbor sastoji se od sedam članova, a to su:

• Dr. sc. Vladimir Reider, ravnatelj
  • Kristina Horvat Vargović, nastavnica
  • Goran Horvat, nastavnik
  • Željka Matijanić-Puljić, nastavnica
  • Danijela Tkalčec (iz redova roditelja učenika zadrugara)
  • Monika Tkalčec (učenica 3.C )
  • Tomislav Golubić (učenik 3. ST)

Predsjednik Zadruge (i Zadružnog odbora):

• Dr. sc. Vladimir Reider, ravnatelj

Zamjenik predsjednika Zadruge (i Zadružnog odbora):

• Goran Horvat, dipl. ing.

Stručni voditelj Zadruge:

• Kristina Horvat Vargović, dipl. ing. agr.

Tajnica Zadruge:

• Željka Matijanić-Puljić, dipl. ing.

Temeljna odgojno - obrazovna i radna jedinica Zadruge je sekcija.

U Učeničkoj zadruzi "Marljive ruke" djeluju sljedeće sekcije:

1. Cvjećarsko-vrtlarska sekcija – voditeljica Kristina Horvat Vargović, dipl. ing. agr.
  2. Stolarska sekcija – voditelj  Milan Lulić, stručni učitelj
  3. Strojarska sekcija – voditelj Zoran Kozjak, stručni učitelj
  4. Kozmetičko-frizerska – voditeljica Marina Nemet, dipl.kem.ing.

Novinske crtice
Nova igra!!!

Ovaj tjedan: 1933

« Rujan 2020 »