Marljive ruke

Jesen...Posljednji i najljepši osmijeh godine. William Cullen Bryant

Autor: Kristina Horvat Vargović, 4. 10. 2021.

U subotu, 2. 10. 2021. zadrugari i zadrugarke cvjećarsko-vrtlarske i stolarske sekcije UZ "Marljive ruke" naše škole, predstavili su svoje rukotvorine i kreacije na maninifestaciji „Jesen u gradu“ u Virovitici.   Nakon dugo vremena i svojevrsne izolacije iskoristili su izvrsnu priliku za prezentiranje onoga što  za to vrijeme naučili i izradili u praktikumima, uz mentorstvo voditeljice cvjećarsko-vrtlarske sekcije Kristine Horvat Vargović i voditelja stolarske sekcije Milana Lulić.
Sugrađani su razgledali proizvode od drva: kuhače, daske za rezanje, daske za tijesto, hranilice za ptice, kućice za pse zatim proizvode za prehranu: ljute papričice sušene i ukiseljene, začine od ružmarina i čajeve te kozmetičke proizvode:  hidrolate i macerate od smilja i lavande, kupke od lavande i ružmarina.
Štand su upotpunili prekrasnim jesenskim cvjetnim buketima i aranžmanima koji su  plijenili poglede posjetitelja.
Cvjećari i stolari su pokazali kako svojim znanjima i vještinama  čuvaju tradiciju i običaje virovitičkoga kraja, predstavljaju važnost lokalne proizvodnje i promoviraju domaće proizvode,  što je i cilj ove manifestacije.