Međunarodna izložba inovacija „ IDEA-CLUB 13“ Vijest ima dokument u privitku

Autor: Kristina Golubić Smojver, 7. 9. 2023. 13:34

Industrijsko-obrtnička škola Virovitica sudjelovala je na međunarodnoj izložbi inovacija „IDEA-CLUB 13“ u Mađarskom gradu Hódmezővásárhely (kraj Szegeda). Manifestaciju je od 23. - 25. srpnja 2023. godine organiziralo društvo inovatora „IDEA- CLUB 13“ Hódmezővásárhely, Mađarska. Na izložbi su ravnopravno sudjelovali inovatori, udruge inovatora, osnovne, srednje i visoke škole iz Brazila, Crne Gore, Republike Hrvatske, Kameruna, Libanona, Mađarske, Malezije, Rumunjske, Republike Srbije, Sirije i Tajlanda. Ukupno je bilo oko 150 inovatora s oko 200 inovacija. Igor Amidžić učenik drugog razreda vodoinstalater i Filip Horvat učenik drugog razreda CNC operater osvojili su zlatnu medalju za inovaciju AUTONOMNA ULIČNA MASAŽNA KLUPA. Ovaj izvrstan rezultat učenici su osvojili pod vodstvom svog mentora, stručnog učitelja, Zorana Kozjaka. Masažna klupa je konstrukcijski prilagođena za rad na otvorenom (ulica, trg, haustor itd.) sa dva sjedeća masažna mjesta. Namijenjena je za opuštajuću masažu leđa ljudi na omiljenim okupljalištima ili u čekaonicama. Škola se na manifestaciji predstavila uz pomoć udruge inovatora iz grada Iloka, koja je na manifestaciji prezentirala rad.

(izvor:icv.hr)

[više]

Prvi razred kozmetičara posjetio tvrtku Flora

Autor: Kristina Golubić Smojver, 15. 6. 2023. 14:35

Flora je tvrtka koja skuplja otpadna ulja, gume, ambalaže, staklo, papir i ostali otpad. Pored gospodarenja otpadom obavlja pogrebne usluge te posjeduje Vrtni centar i cvjećarnice. U srijedu, 14. lipnja 2023. godine, s  profesoricom Marinom Nemet, posjetili smo tvrtku  Flora kako bismo vidjeli kako se zapravo reciklira otpad. Dočekao nas je voditelj Tomislav Uzel koji nas je uputio u proces reciklaže i pokazao nam kako se otpad reciklira u Flori. Poveo nas je u razgledavanje te nam kod svakog djela Flore ispričao kako i zašto se reciklira određeni otpad ili zašto se ne reciklira. Vidjeli smo bale plastike i bale od papira te stroj za izradu bala od otpada i naučili nešto novo o samom recikliranju u kućanstvima. Cilj posjete Flori je naučiti kako pravilno reciklirati otpad i vidjeti kako se otpad dalje prerađuje nakon našeg kućnog recikliranja.

Ana Nađaković i Anamari Kindler, 1. KO

[više]

Knjiga s pričama na engleskom jeziku

Autor: Kristina Golubić Smojver, 26. 5. 2023. 12:34

Učenici završnih razreda 4 KO, 3 F/ST i 3 IGK/VI/EM na satu Engleskog jezika izrazili su svoju kreativnost pisanjem priča. Dio priča objavljen je u obliku online knjižice koju možete prolistati i pročitati. Kliknite na  link za knjigu s pričama.

[više]

Tjedan Crvenog križa: Posjet djelatnika Gradskog društva Crvenog križa Virovitica drugom razredu frizera Vijest ima dokument u privitku

Autor: Kristina Golubić Smojver, 24. 5. 2023. 12:24

Dana 17. svibnja 2023. drugi razred frizera dualnog obrazovanja (2.F DO) je posjetio gospodin Dražen Jendrašić, stručni suradnik za DDK, prvu pomoć i rad s mladima – za GDCK Virovitica. Na satu se usvojilo što je prva pomoć te koji su brojevi hitnih službi. Nakon toga pokazane su određene tehnike pružanja prve pomoći. Učenici su izvježbali tehniku stavljanja u bočni položaj kod besvjesnog stanja, zbrinjavali su ozljede uslijed kojih je došlo do jakih krvarenja. Također su upoznati da kod gušenja stranim tijelom treba napraviti Heimlichov hvat. Učenici su imali priliku i raditi reanimacijski postupak (masažu srca i umjetno disanje) na lutki koju su nazvali Mladensmiley. Učenici su se osjećali ugodno i bili vrlo zainteresirali tako da ih ni školsko zvono nije uspjelo odvući na odmor. Zahvaljujemo gospodinu Draženu na prenesenom znanju. U prilogu se nalaze fotografije pa slobodno zavirite kako je to sve izgledalo. smiley