Pravo na pristup informacijama

Pravo na informaciju ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Industrijsko-obrtničkoj školi Virovitica.

Ako se zahtjev podnosi pisanim putem, potrebno je ispuniti Obrazac zahtjeva za pristup informacijama. U slučaju da se obrazac ne koristi, poželjno je naznačiti kako je riječ o zahtjevu na pravo na pristup informacijama.

Industrijsko-obrtnička škola Virovitica imenovala je Renatu Domitrović, tajnicu škole, službenicom za informiranje. Službenica za informiranje zadužena je za zaprimanje i rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama te ostale poslove sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama.

Zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informaciji može se podnijeti:

• pisanim putem, uz naznaku „Zahtjev za pristup informacijama“ na adresu: Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, Zbora narodne garde 29, 33000 Virovitica
  • elektroničkom poštom na adresu: ss-virovitica-503@skole.t-com.hr; s naslovom elektorničke pošte: Zahtjev za pristup informacijama
  • na broj faksa: 033/721-283, uz naznaku Zahtjev za pristup informacijama
  • donijeti osobno u tajništvo škole radnim danom u prijepodnevnoj smjeni od 8:00 do 14:00 sati i poslijepodnevnoj smjeni od 12.00 do 18.00 sati.

Prilikom podnošenja zahtjeva nije potrebno platiti dodatnu naknadu uz obrazac.

Zahtjev za pristup informacijama, da bi bio valjan, obvezno mora sadržavati:

• naziv i sjedište tijela javne vlasti kojem se zahtjev podnosi
  • traženu informaciju (podatke koji su važni za prepoznavanje tražene informacije)
  • ime i prezime te potpunu adresu stanovanja fizičke osobe koja podnosi zahtjev
  • tvrtku, odnosno naziv pravne osobe i njezino sjedište.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji, a u zahtjevu može predložiti i način na koji će tijelo javne vlasti učiniti informaciju dostupnom.

Nepotpuni zahtjevi ne mogu se uputiti u postupak.

Industrijsko-obrtnička škola Virovitica  ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova od podnositelja zahtjeva u svezi s pružanjem i dostavom tražene informacije prema članku 19. stavka 2. Zakona o pravu na pristup informacijama.

« Svibanj 2018 »