NATJECANJE UČENIKA CVJEĆARA NA MANIFESTACIJI ''JESEN U GRADU''

Autor: Slobodan Koletić, 16. 10. 2013.

U subotu 12.10. u Virovitici je održana prodajno-izložbena manifestacija ''Jesen u Gradu'' u organizaciji  Flora Vtc d.o.o. Virovitica i Ekološkog Društva Virovitica. Na manifestaciji je sudjelovala i naša škola, odnosno učenici 3. razreda smjera CVJEĆAR i učenici 3. razred smjera STOLAR skupa sa svojim mentorima.

Učenici su izložiti sve svoje radove koje su napravili u sklopu praktičnog dijela nastave, a za CVJEĆARE je organizirano i natjecanje u dvije kategorije na temu JESENI. Prva kategorija bila je ARANŽIRANJE , a druga kategorija REZBARENJE TIKVI. Natjecali su se učenici iz triju srednjih škola i to učenici 3. razreda CVJEĆARA iz Industrijsko-obrtničke škole VIROVITICA, učenici drugog razreda smjera CVJEĆAR iz SŠ ''Stjepan-Ivšić'' ORAHOVICA i učenici 3. razreda smjera CVJEĆAR iz DONJEG MIHOLJCA. Natjecanje u kategoriji ARANŽIRANJE bilo je vrlo zanimljivo, učenici su dobili sav potreban materijal (spužve, zdjele, cvijeće, granje, zelenilo itd.) i u roku sat vremena morali su napraviti što bolji aranžman. Ocjenjivale su se brojne kategorije kao tehnika izrade, urednost rada, sklad boja, cjelokupan dojam itd.

Organizatorice natjecanja i izložbe gđa. Nedjeljka Županić i gđa. Snježana Kindler bile su izuzetno zadovoljne radovima učenika i iskazanom talentu. Prva tri mjesta osvojile su učenice iz SŠ Donji Miholjac: 1. Sara Jerbić, 2. Iva Zvonarić i 3. Melita Durmiši (mentor: Kornelija Sabolek, prof.), ovim putem im još jednom čestitamo. U kategoriji REZBARENJE TIKVI također je bilo zanimljivo, a učenicima je prepuštena slobodna volja rada i vlastite ideje. Bilo je mnogo lijepih radova, a prvo mjesto osvojila je učenica Sara Mandić iz SŠ ''Stjepan Ivšić'' Orahovica (mentor: Mirko Kufner, prof.) , drugo mjesto učenica iz Donjeg Miholjca, Ivana Zvonarić (mentor: Kornelija Sabolek, prof.)  dok je treće mjesto osvojila učenica Lucija Grabić iz Virovitice (mentor: Vlasta Honjek-Golinac, prof.). Ukupan dojam cjelokupne manifestacije je odličan. Učenici su stekli vrlo lijepo i prijeko potrebno iskustvo i nadamo se da će sličnih manifestacija i natjecanja u budućnosti biti što više.

Fotogalerija.

Mirko Kufner, prof.